Obsahový marketing v roce 2023 – vsaďte na video

O vzrůstající oblíbenosti krátkých videí asi už všichni víme, ale čeho se dále držet, aby náš webový obsah nebyl černobílý a lidi bavil? A jaké další trendy můžeme v tvorbě online contentu v roce 2023 sledovat?  
 Autenticita, relevantnost, lidskost a interakce s publikem. Asi tak bychom mohli heslovitě shrnout, jak by měl náš obsah vypadat, pokud chceme v nadcházejícím roce na sociálních sítích a na internetu uspět.  
 

Na prvním místě jsou a vždy budou právě autenticita a relevantnost. K tvorbě contentu tedy budeme muset přistupovat s daleko větší reflexí. A držet se hesla, že méně, je někdy více. Musíme tvořit obsah, který bude výrazně personalizovaný a naši zákazníci se s ním dokáží ztotožnit. S tím se pojí i další výše zmíněný trend, a to lidskost – ve smyslu co možná nejvíce se přiblížit svému publiku.  
 

Algoritmy mají stále raději také typy obsahu, které můžeme označit za interaktivní. Jednoduše řečeno, čím více naše publikum zapojíme, tím více se nám bude dařit na sociálních sítích a na webu zvyšovat počet sledujících uživatelů a konverzní poměr! Například se může jednat o tzv. Reaction Stickery v Reels na Instagramu nebo na TikToku, což jsou „samolepky“ které slouží k označování příspěvků. 
 

Rostoucí význam videí v marketingu ukazuje právě TikTok – sociální síť založená na videoklipech, která má dnes kolem 755 milionů uživatelů. A právě krátká, úderná, a pokud možno i zábavná, videa byste měli do své strategie určitě zařadit. Videoobsah bude totiž hrát stále větší roli a vy s jeho pomocí můžete svou značku výrazně oživit a přiblížit mnohem širšímu publiku. Navíc je dobré si v této souvislosti uvědomit, že pozornost publika se (nejen na internetu) v průběhu let zkracuje, což videoobsahu značně nahrává do karet.  
 

Ať už při své prezentaci na sociálních sítích preferujete LinkedIn, Facebook, Instagram, TikTok nebo jiné, obsahová strategie je jasná – KEEP IT REAL a držte se relevance