Obchodovat po internetu můžete začít opravdu IHNED

Stále se setkáváme s mnoha společnostmi, které by rády rozšířily svoje podnikání o prodej po internetu. Vidí ale před sebou mnoho překážek, které musí na cestě k vlastnímu e-shopu překonat. Co kdybychom ale tyto překážky úplně obešli?

Postavit nový e-shop není nic složitého. S připravenými řešeními, jako je platforma Shopify, je možné spustit nový internetový obchod doslova během několika dní. To skutečně nejnáročnější je ale potřeba odpracovat ještě předtím. Co příprava vlastního e-shopu vyžaduje?

  • Musíte začít u svých produktů, konkrétně u informací a dat, které o nich udržujete a které potřebujete do svého e-shopu dostat.
  • Potřebujete nastavit cenotvorbu – jaké ceny různým skupinám zákazníků nabídnete a kolik bude stát balení a doprava?
  • A konečně, neobejdete se bez nastavení procesů zpracování objednávek, jejich vyskladnění a doručení zákazníkům. A samozřejmě také postupů pro zpracování vratek a reklamací.

Teprve když máte pořádek v datech o svém zboží, nastavené ceny a zavedené procesy, má smysl pustit se do budování vlastního e-shopu.

Ale co kdyby šlo všechno mnohem snáze a rychleji?

Z naší zkušenosti víme, že především uspořádání produktových dat a nastavení procesů může zabrat dlouhé měsíce. Vaši zákazníci ale nepočkají a s přípravou na podzimní sezónu je nutné začít co nejdříve.

Proto vám nabízíme možnost, jak začít obchodovat na internetu bez e-shopu. S naším balíčkem služeb můžete na začátku zcela obejít nejnáročnější kroky budování vlastního e-shopu a vstoupit do světa e-commerce během pár týdnů. K produktovým datům, procesům a postavení vlastního e-shopu se můžete vrátit později – jakmile si ověříte, že je o vaše zboží na internetu opravdu zájem.

3 jednoduché kroky k obchodování na internetu

Pomůžeme vám v co nejkratší době vystavit na internetu výběr z vašich produktů a začít obchodovat online:  

  1. Ze všeho nejdříve společně s vámi vytipujeme produkty, které můžete zákazníkům na internetu nabídnout za konkurenceschopnou cenu.  Budou tvořit základ vaší online nabídky. Důležité je, aby k těmto produktům poskytoval váš dodavatel datové feedy – tedy popisy a fotografie, použitelné bez dalších úprav na internetu. U  větších dodavatelů a výrobců je to dnes zcela běžné, stačí se zeptat.
  2. Vybereme vhodná internetová tržiště (marketplace) a datové feedy od dodavatel do nich napojíme. Současně nastavíme výměnu dat, na základě které vám budou chodit objednávky zákazníků. Není přitom nutné zasahovat do vašeho ERP ani účetního systému – vše funguje zcela samostatně.
  3. Aby začaly objednávky opravdu chodit, připravíme a spustíme úvodní reklamní kampaň na internetu.

To vše během jednotek týdnů a s minimálním úsilím na vaší straně. Jakmile začnou přicházet nové objednávky, pomohou vám naši konzultanti s nastavením a osvojením procesů jejich vyřízení ke spokojenosti zákazníků.

Povedlo se? Postupujeme dál

Běžně stačí několik týdnů, abychom mohli společně vyhodnotit úspěšnost prodeje vašeho zboží po internetu a rozhodnout se o dalším směřování vašich e-commerce aktivit.

Podařilo se se nám trefit do potřeb zákazníků a objednávek chodí tolik, že je nestíháte vyřizovat? Pak můžeme společně postavit kvalitní B2C nebo B2B e-commerce řešení s vysokou úrovní automatizace při zpracování objednávek a spustit další kampaně.

Ukáže se prodej přes internetová tržiště jako vhodné rozšíření vašeho obchodování do online prostoru? Tak jej nastavíme i pro vaše další produkty a budeme udržovat jako váš nový, plnohodnotný prodejní kanál, včetně podpory prodeje pravidelnými kampaněmi.  

Začít prodávat na internetu může být opravdu snadné. Spojte se s námi a ukážeme vám, jak začít obchodovat i bez e-shopu.