Novinky v Market Access

S prvními červnovými dny začala pro distributory léčiv i lékárny platit povinnost podávat hlášení skladových zásob v případě přerušení dodávek léků, nebo kdykoli na výzvu Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Pro držitele distribučních povolení to znamená nutnost podávat denní hlášení na základě Opatření obecné povahy (OOP).

S touto rutinní činností ale může výrazně pomoci naše nová funkce Nulová hlášení, která je součástí modulu Hlášení skladových zásob (HSZ). Další nové funkce, které mohou výrobcům plánování a řešení problematiky zásob a výpadků ještě více zjednodušit, jsou Evidence dodávek a Našeptavač přerušení.

Evidence dodávek umožňuje přehledně a v jednom systému evidovat potvrzené dodávky léčivých přípravků, a tedy je mít při řešení výpadků hned na očích. Našeptavač přerušení, s použitím jednoduché umělé inteligence, posoudí všechny informace, které má k dispozici, a v souladu s metodikou popsanou v pokynech SÚKL navrhne nejlepší postup – tedy zda nahlásit či nenahlásit výpadek a proč.


Baví nás ulehčovat vám práci!

V případě zájmu o naše služby či konzultaci nad dalšími ulehčeními nás neváhejte kontaktovat na pharma@sprinx.com.

Tým Sprinx Pharma