Zjednodušujeme povinná hlášení distributorů léčiv

Sprinx Pharma vždy reaguje na aktuální změny legislativy vývojem a úpravou aplikací. Novela Zákona o léčivech s účinností k 1. lednu letošního roku přináší držitelům rozhodnutí o registraci, distributorům i lékárnám celou řadu nových povinností. Postupně se snažíme alespoň některé z nich našim klientům usnadnit nebo je rovnou plně automatizovat. Příkladem je naše aplikace Hlášení skladových zásob (HSZ).

V nejnovější verzi aplikace HZS jsme se zaměřili na automatizaci reakcí na výzvy pro držitele distribučních oprávnění, kteří jsou povinni podávat hlášení o stavu zásob léčivých přípravků. Toto nové opatření má pomoci zvýšit odolnost trhu proti výpadkům dodávek léčivých přípravků.

Pomocí nové funkce na vytvoření filtru pro vlastní portfolio lze snadno vymezit produkty, které je nutné do hlášení zahrnout. A naopak, všechny výzvy pro distributory, které se definovaného portfolia netýkají, budou automaticky nahlášeny jako nulové. V přehledu odeslaných hlášení v aplikaci HSZ je následně najdete s příznakem „*AUTO*“.

Hlášení stavu skladových zásob stanovená novelou Zákona o léčivech budou od června 2024 povinná pro všechny schválené distributory v ČR. Výzvy pro distributory ale chodí již od ledna (zatím byly čtyři) a pro většinu z Vás znamenají pouze administrativní zátěž s jejich kontrolou a nahlášením nulové skladové zásoby.

S aplikací HSZ ušetříte čas už nyní.

V případě dotazů či zájmu o vyzkoušení aplikace Hlášení skladových zásob nás neváhejte kontaktovat na pharma@sprinx.com