Zeptali jsme se našich klientů – Linka bezpečí a Konto Bariéry

Linka bezpečí
Posláním Linky bezpečí je poskytovat kvalitní a snadno dostupnou pomoc dětem, studentům a všem, kteří jednají v jejich zájmu. Pomáhá s řešením náročných životních situací i každodenních starostí a problémů. Ředitelky Linky Bezpečí Soni Petráškové jsme se zeptali na plány kolem webových projektů.

Kdy a jak jste začali spolupracovat se Sprinx Systems?
Spolupráce začala v roce 2013, kdy firma Sprinx byla jednou z firem, které se podílely na generální úpravě webových stránek Linky bezpečí. Od té doby nám Sprinx dále upravuje změny ve struktuře našeho webu. 

Co vám práce se Sprinxem přináší? 
Především velkou jistotu v dalším profesionálním rozvoji našeho hlavního on-line nástroje komunikace a obrovskou úsporu finančních prostředků.

Jaké společné aktivity plánujete na letošní rok?
Rádi bychom dotáhli druhou část úpravy webu tak, aby byl ještě více dostupný a přehledný pro děti. Chtěli bychom se zaměřit hlavně na tzv. pasivní internetové poradenství, kdy děti mohou na našem webu vyhledávat jednoduše informace o tématech, které je trápí.

Konto Bariéry 
Letos uplynulo 25 let od založení Konta Bariéry, charitativního ch projektu s desítkami tisíc pravidelných dárců, který již příjemcům pomoci rozdělil přes 400 milionů korun. Ředitelky Konta Bariéry Boženy Jirků jsme se zeptali na weby charitativních projektů.

Jak jste začali spolupracovat se Sprinx Systems?
Před sedmi lety jsme hledali partnera, který nám pomůže s tvorbou komunitního webu Senzační senioři. Zaujalo nás, s jakým nadhledem konzultanti Sprinxu k charitativnímu projektu přistoupili a rychle jsme našli společnou řeč.

Na čem spolupracujete nyní?
Sprinx se stal nejen naším technologickým partnerem pro weby, ale zapojil se i do nového projektu, který má přimět seniory k aktivnější práci s novými technologiemi. Konzultanti Sprinxu v posledních měsících jezdí spolu s námi do seniorských centrech po celé republice. 

Jak oslavíte 25 let od založení Konta Bariéry?
Samozřejmě především s našimi dárci. Pořádáme divadelní představení, charitativní aukce a vydáme sběratelskou edici poštovních známek s motivem Konta Bariéry. Společně se Sprinx Systems plánujeme spustit nové webové stránky nadace.