Zeptali jsme se našich klientů – GRADA

Nakladatelský dům GRADA vydává největší množství odborných titulů na českém knižním trhu a nabízí nejširší okruh žánrů pro čtenáře všech zájmů. Jedním z významných obchodních kanálů nakladatelství je rovněž e-commerce platforma od Sprinx Systems. Zeptali jsme se Ing. Romana Svitáka, vedoucího marketingu GRADA Publishing.

V čem je podnikání a obchodování ve vašem oboru jedinečné?
Naším oborem je vydávání knížek. Je to spousta položek za relativně nízké ceny a s vysokými dopravními náklady. Odborná literatura je navíc velmi dlouhá řada oborů a žánrů pro velmi malé a úzké cílové skupiny. E-commerce je pro nás nejen důležitým distribučním, ale především i komunikačním prostředkem, který usnadňuje cestu každého jedinečného titulu k jeho specifickému čtenáři. 

Jaká řešení u vás Sprinx Systems nasadil?
V rámci původního výběrového řízení jsme zvolili univerzálnější platformu Kentico, kterou implementoval Sprinx.

Jaké přínosy má pro vás integrace vašich systémů?
Po mnoha letech samostatného vývoje nezávislého e-shopu bylo, vedle celkové modernizace architektury, jedním z našich hlavních požadavků i přímé napojení na centrální informační systém Microsoft Dynamics, který u nás používáme. Dalším přínosem bylo datové propojení s projektem elektronické knihovny Bookport.cz.

Který z obchodních kanálů je pro vás aktuálně nejdůležitější a jaký v tomto ohledu očekáváte vývoj?
Největšími obchodními partnery jsou pro nás knihkupecké řetězce, které v současnosti procházejí konsolidací na knižním trhu. Našimi významnými partnery zůstávají rovněž e-shopy.

Plánujete další rozvoj vaší e-commerce platformy?
Naším záměrem je do této oblasti i nadále masívně investovat.