Zeptali jsme se našich klientů – Benefit Management

Společnost Benefit Management působí na českém trhu již od roku 2003 a dnes spravuje benefitové programy více než 200 nejvýznamnějším firmám v České republice a na Slovensku. Službu Benefit Plus využívá přes 150 000 zaměstnanců a ročně se přes tento program realizují zaměstnanecké benefity v objemu přes miliardu korun. Zeptali jsme se zakladatele a ředitele společnosti Benefit Management Václava Kurela na spolupráci se Sprinx Systems a plány dalšího rozvoje služeb v oblasti motivace zaměstnanců.

Co program Benefit Plus nabízí firmám a jejich zaměstnancům?
Naše služba prošla dlouhým vývojem a neustále ji rozšiřujeme. Současnou podobu programu můžeme přirovnat k e-shopu s nabídkou benefitů, ve kterém má každý zaměstnanec svůj účet a zaměstnavatelem přidělený kredit. Pak se může sám rozhodnout, jestli si z nabídky pořídí poukaz do fitness centra, slevu na dovolenou, finanční kredit na nákup potravinových doplňků v lékárně nebo cokoli dalšího. U poskytovatele zvolené služby pak použije vystavený poukaz nebo zaplatí Benefit Plus kartou. 

Jaké jsou výhody programu pro zaměstnavatele?
Našim klientům, firmám se stovkami, ale třeba i jen desítkami zaměstnanců, vytvoříme přesně na míru jejich verzi benefitového portálu a pomůžeme jim i s nastavením jejich interních procesů spojených s odměňováním a motivací zaměstnanců. Firma nemusí jednat s konkrétními poskytovateli služeb, ale vybere si z našeho portfolia benefity, které svým zaměstnancům chce poskytovat, stanoví rozpočet a pravidla čerpání  a dodá nám seznam zaměstnanců, kterým vytvoříme na portálu Benefit Plus uživatelské účty. Následně převezmeme kompletní správu benefitového programu, včetně například i zákaznické linky pro řešení dotazů a problémů zaměstnanců kolem čerpání služeb. U rozsáhlejších projektů pro větší firmy integrujeme benefitové program s interními systémy firmy, aby například nebylo nutné ručně řešit vytváření a rušení uživatelských účtů, ale aby to bylo prováděno automaticky dle aktuálních dat z HR systému.

Vzpomínáte ještě na úplný začátek spolupráce se Sprinxem?
Krátce po založení firmy v roce 2004 jsme hledali dodavatele CRM systému, který by nám pomohl při vyhledávání a jednání s poskytovateli služeb čerpaných v rámci zaměstnaneckých benefitů. Jednali jsme i se Sprinx Systems  , ale zakrátko jsme zjistili, že mnohem více potřebujeme flexibilní platformu pro naše zákazníky – firmy a jejich zaměstnance. Sprinx pro nás vytvořil zmíněný „e-shop“, kterému říkáme cafeteria, a od roku 2004 jej společně s námi dále rozvíjí. V úvodu spolupráce jsme ocenili především férové jednání, rozumné podmínky spolupráce a dodržování dohod a termínů.

Jakými změnami program Benefit Plus během času prošel?
Když nepočítám změny designu uživatelského rozhraní a průběžné doplňování stále dalších poskytovatelů služeb, podařilo se nám se Sprinxem postupně vytvořit vysoce flexibilní platformu, kterou lze na základě desítek až stovek parametrů rychle přizpůsobit požadavkům nové firmy. Dnes můžeme během několika týdnů a bez jakéhokoli programování postavit firmě portál zaměstnaneckých benefitů, přizpůsobený grafikou, nabídkou služeb i pravidly jejich čerpání konkrétním požadavkům našeho zákazníka.

Benefitových programů i firem, které je spravují, existuje celá řada. Jaká je vaše konkurenční výhoda?
Se Sprinxem v zádech jsme  velmi rychlí a agilní, pokud jde o vývoj nových funkcí nebo přizpůsobení naší platformy velmi specifickým požadavkům firem. Platforma, na které program Benefit Plus běží, není aktualizována a vylepšována v předem plánovaných cyklech, ale v podstatě plynule – dle aktuální potřeby. Náš zákazník tedy pro přidání nové funkcionality nemusí čekat na další release za několik měsíců. Podle náročnosti požadavku jsme, společně s vývojem ve Sprinxu, schopni reagovat v řádu dnů až týdnů.

Jak často rozšiřujete nabídku služeb programu Benefit Plus?
Poskytovatelé služeb čerpaných v rámci benefitů nám přibývají průběžně, my se ale dnes daleko více soustředíme na celkovou spokojenost a motivaci zaměstnanců. Proto firmám umožňujeme vysokou úroveň personalizace funkcí portálu, včetně celkového řešení individuálního odměňování zaměstnanců. 

Připravili jsme také nové moduly , například na udělování pochval, teambuildingové aktivity, zadávání a řízení zlepšovacích návrhů zaměstnanci nebo distribuci individuálních odměn. Firmy často tyto záležitosti řeší jinou cestou, ale u nás mají možnost jednotné, plně elektronické správy těchto agend  včetně reportování a dalších možností. Navrch přidáváme i funkce na budování neformálních vztahů na pracovišti, třeba pro domlouvání spolujízd do práce, zaměstnanecký bazar, vytváření zájmových skupin atd.

Jak hodnotíte spolupráci s týmem Sprinx Systems?
Sprinx je náš výhradní technologický partner, takže spoléháme na profesionalitu jeho týmu. Oceňujeme spolehlivost a celkový přístup, se kterým se lidé ze Sprinxu vyrovnávají s naším zadáním. Společně jsme vyřešili řadu problémů, které s vývojem a masivním růstem naší rozsáhlé platformy nutně musely přijít.

Jaké máte plány na letošní rok?
Letos chystáme velký redesign portálu do nové grafiky, další zlepšení přívětivosti a intuitivnosti uživatelského rozhraní a rovněž i plnou responzivitu webu Benefit Plus pro pohodlné používání služeb portálu v chytrých telefonech . Objeví se i řada nových technologií, především pro mobilní platformu.