Zajímavosti

Sprinx Ipex

S novým nativním doplňkem Sprinx Ipex, který vytvořil Sprinx Consulting ve spolupráci se společností IPEX, je možné propojit platformu Salesforce s VOIP ústřednou IPEX. Výsledkem je možnost telefonovat se zákazníky přímo v rozhraní Salesforce, evidovat hovory na kartě zákazníka, vytvářet poznámky během hovorů a automaticky ukládat informace o hovorech.

Hlavní funkce doplňku Sprinx Ipex:

  • Zobrazení informací o zákazníkovi z CRM během hovoru
  • Automatická evidence hovorů na kartě zákazníka v CRM
  • Zapisování poznámek o hovoru bez nutnosti dohledání kontaktu v CRM
  • Vytváření úkolů v CRM během hovorů v telefonním okně
  • Vytáčení hovorů se zákazníky přímo z CRM

Zajímá vás možnost telefonování se zákazníky prostřednictvím Salesforce? Kontaktujte nás pro více informací o novém doplňku Sprinx Ipex pro vaši instanci Salesforce.

Personalizace e-shopů

Nabízíme vám pět tipů, jak vybudovat personalizovaný e-shopu, které jsou snadno realizovatelné a skýtají v sobě velký potenciál:

  1. Vyždímejte z cookies maximum – Nedokončený nákup pak můžete zákazníkovi připomínat s pomocí remarketingu a personalizovat jeho další návštěvy ve vašem e-shopu.
  2. Nabídněte zákazníkům jasné zvýhodnění za využití osobních dat –Dobrou taktikou jsou například personalizovaná modal okna, například s nabídkou slevy či dopravy zdarma.
  3. Využívejte personalizované překryvy (PO – Personalized Overlays) – Nabízejte související produkty, které předpokládáme, že by zákazník mohl potřebovat.
  4. Personalizujte impulzivní a opakované nákupy – Až 44 % spotřebitelů je ochotných stát se loajálním a opakovaným zákazníkem tam, odkud si odnáší pozitivní nákupní zážitek.
  5. Zbavte se syndromu selekční (produktové) paralýzy – Na přeplněných prodejnách zákazník ztrácí chuť obchod zrealizovat, protože se cítí být pod tlakem a ztrácí důvěru v obchodníka.

I když je personalizace důležitá, nezapomínejte na klasickou marketingovou mantru – nabízet správné produkty, správným zákazníkům, ve správný čas.

Platební metodou roku 2019 je mobilní peněženka

Podle serveru RetailDive se očekává, že v roce 2019 budou mobilní peněženky na světě instalovány až na 2,1 miliardě zařízení. Mobilní peněženka přitom může obsahovat kreditní a debetní karty, letenky, řidičský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny nebo karty věrnostních programů. A právě věrnostní programy jsou tím, co by mělo motivovat i starší generace nakupujících ke změně svých platebních zvyků.

Většímu rozšíření mobilních peněženek nahrává i velký posun v zabezpečení mobilních zařízení. Biometrie si našla cestu i na levnějších smartphonů v podobě čtečky otisku prstů, u dražších zařízení se stává standardem i rozpoznání tváře. Ve spojení s dvoufaktorovou autentizací jsou platby z mobilních zařízení zabezpečeny velmi uspokojivě.

Online platební metody získávají na oblibě i v případech, kdy si zákazníci zboží vyzvedávají na prodejně nebo volí doručení s dobírkou. Proto je dobré tento trend respektovat.