Z knihovny nástrojů poskládáme řešení pro každého

Mnoho firem prochází digitální transformací, ale zdaleka ne vždy jsou jejich aplikace připraveny na migraci do cloudu. 

Digitální transformace znamená umožnit zaměstnancům a partnerům pracovat z různých míst

Digitální transformace znamená umožnit zaměstnancům a partnerům pracovat z různých míst. K tomu je ale potřeba zpřístupnit jim aplikace a data – typicky jejich umístěním do cloudu. Sprinx proto vyvíjí sadu nástrojů, které umožní transformovat stávající aplikace na aplikace cloudové. 

Naše knihovna představuje platformu s programátorskými nástroji, která umožňuje postupnými kroky transformovat současné aplikace na aplikace pracující v cloudu. Základním konceptem je moderní a v cloudových aplikacích hojně využívaná idea mikroslužeb. Ta umožňuje vytváření uživatelských rozhraní, tzv. front-endů, napojených na velké množství navzájem komunikujících back-endových služeb. Pro potřeby zobrazení a práce s daty se připraví front-end, určený pro konkrétní využití s kombinací služeb.

Služby poskytují především správu a autentizaci uživatelů a integraci s externími systémy, stejně jako obsahují nástroje na vytváření a správu dat. Knihovna dále poskytuje širokou škálu komponent uživatelského rozhraní.

V současné době jsou nástroje z knihovny vyvinuté Sprinxem připraveny na vytváření webových stránek, napojených na stávající CMS klienta, vytváření e-commerce řešení s podporou různých obchodních modelů a velmi dobrými parametry rychlosti odezvy i v případě značné zátěže, stejně jako na vývoj různých typů aplikací, založených na CRM systému. A CRM slouží jako základna všech dalších aplikací, která je díky knihovně nástrojů od Sprinxu snadno rozšiřitelná o funkce, jako je například sledování zákazníků e-shopu nebo zpracování objednávek a faktur.

Moderní CRM pro Škoda Motorsport

Jedním z nejnovějších projektů, postavených na knihovně nástrojů vyvinuté Sprinxem, je obchodní systém pro společnost ŠKODA Motorsport, výrobce zakázkových soutěžních vozů. ŠKODA Motorsport využívá moderní systém od Sprinxu, provozovaný v cloudu, na správu konfigurací a objednávek nových sportovních vozů i evidenci průběhu jejich výroby a potřebných součástek. Dodané řešení usnadňuje plánování výroby, zákaznickou podporu a v neposlední řadě také reportování mateřské automobilce, která využívá zásadně odlišné systémy.