Startovní balíček pro online reklamu

Džungle online prostředí nabízí nespočet možností, jak inzerovat produkty a služby. Jak se v nich neztratit? Pomůže vám náš „startovní balíček“ – průvodce typy online reklamy.

Reklama ve vyhledávání 

Pro většinu lidí je Google primární volbou pro vyhledávání informací na internetu, ale ne všichni si uvědomují, že Google tuto službu bere jako nutné zlo, nezbytné k tomu, aby se mohl věnovat své hlavní činnosti – prodeji reklamy. Měsíčně počet vyhledávání na Googlu celosvětově převyšuje 175 miliard – a stejný je i počet možností oslovení potenciálních zákazníků. Platforma Google Ads představuje v rukách specialisty mocný nástroj na generování zákazníků. Výhodou je, že platíte až za každé zobrazení reklamy, nebo přímo kliknutí na vaše reklamní sdělení. V Česku je oblíbenou alternativou platforma Sklik od Seznam.cz.


Newsletter

Plní se i vaše složka se spamem různými newslettery? Že už se v té změti ani nevyznáte? Možná vás překvapí, že newslettery stále patří v online prostředí mezi kanály s velkou mírou konverzí při relativně malých nákladech. Možnost přihlašovat se k odběru newsletterů na vašem webu znamená i pasivní zdroj nových kontaktů. Využití newsletterů může být obrovské – jejich prostřednictvím můžete například informovat zákazníky o akčních nabídkách, novinkách ve vašem e-shopu atd. Stejně jako reklama ve vyhledávačích, se i efektivita newsletterů skvěle měří.   

Sociální sítě

Pro marketéry představují příležitost skvělého zacílení oslovených zákazníků. Stačí si jen na chvíli představit, kolik informací o sobě lidé sdělí třeba Facebooku. Ten následně tyto informace využije a pomůže vám daleko lépe zacílit vaši reklamu. Sociálních sítí je celá řada a každá má své specifické publikum – ať už jde o LinkedIn, Instagram, Twitter, YouTube, TikTok nebo nejnovější Clubhouse.


Influencer marketing

Influenceři si už mnohokrát sami sobě udělali negativní reklamu. Jejich síla je ale často zbytečně podceňovaná. Kmen jejich sledujících je rozsáhlý a důležité je, že fanoušci svým influencerům většinou důvěřují a dají na jejich doporučení konkrétních produktů.


Podcastové reklamy

Popularita podcastů strmě stoupá, protože se ne vždy můžeme naplno věnovat sledování videí. Výhodou reklamy v podcastech je, že přečtení reklamního sdělení podcasterem zvyšuje důvěryhodnost. Dobře funguje nepodbízivá forma ve stylu „Sponzorem dnešního podcastu je…“.

Možností šíření reklamy v online prostředí je mnoho. Prodejce ale musí vědět, jací zákazníci by měli mít o jeho produkt zájem. A jak zjistit? Zeptejte se svých stávajících zákazníků, kde se s vaším produktem poprvé setkali a proč se rozhodli, že si ho zakoupí.