Sprinx nabízí e-commerce řešení i menším obchodníkům

Portfolio e-commerce řešení Sprinxu nově doplní menší e-shopy, postavené na cloudové platformě Shopify. 

Vedle rozsáhlých e-commerce řešení na míru, určených pro největší české internetové obchodníky, a nové e-commerce platformy Sprinx B2B Ready pro rychlý start s online B2B obchodováním je Sprinx Systems schopný poskytnout své zkušenosti a schopnosti také menším internetovým obchodníkům, kteří hledají levnější, předpřipravenou e-shopovou platformu. Analytici Sprinxu za tímto účelem prozkoumali a důkladně porovnali vhodná e-commerce řešení a jako nejvhodnější se rozhodli preferovat platformu Shopify. 

Řešení pro začínající obchodníky  

Aktuální ekonomická situace většinu firem nutí snižovat náklady, ale současně oslovovat stále nové zákazníky. Sprinx přitom zaznamenal zvýšenou poptávku po implementaci e-commerce řešení na standardizovaných platformách. Proto český dodavatel velkých e-commerce řešení, jako jsou e-shopy společností Teta drogerie, Eset nebo Český velkoobchod, nejprve vytvořil novou platformu Sprinx B2B Ready, určenou k rychlému spuštění obchodování po internetu mezi výrobci či velkoobchodníky a jejich firemními zákazníky. 

A dalším logickým krokem pak bylo rozšíření portfolia o e-commerce řešení zaměřené na koncové zákazníky. Jelikož v této oblasti existuje hned několik globálně úspěšných řešení, porovnali analytici Sprinxu jejich vlastnosti a jako vhodnou platformu pro standardizované e-shopy zvolili cloudovou službu Shopify. 

Platforma Shopify nabízí několik tarifů, které jsou vhodné jak pro začínající obchodníky s úzkým spektrem sortimentu, tak pro větší řešení, která vyžadují složitější produktovou správu a integrace. Těmto obchodníkům pak Shopify, za cenu menších ústupků v možnostech přizpůsobení jejich e-commerce řešení, poskytujene flexibilní platformu, na které lze spustit e-shop už během několika týdnů. 

Shopify se službami Sprinxu 

Shopify je cloudová e-commerce platforma, plně podporující českou legislativu spojenou s obchodováním na internetu, jejíž základní funkce lze rozšířit prostřednictvím skutečně rozsáhlé nabídky doplňkových aplikací. Díky tomu lze řešit například i napojení e-shopu provozovaného na Shopify na různé srovnávače cen, platební metody, dopravce a další služby. Navíc jsou k dispozici i nástroje na automatizaci a personalizaci, stejně jako napojení na ERP, skladové nebo logistické systémy. 

Celkově je Shopify poměrně rozsáhlé řešení, jehož správná implementace a napojení na zdroje dat o produktech v nabídce obchodníka a jeho podnikové systémy vyžaduje specifické znalosti. Těmi samozřejmě disponují konzultanti a další specialisté Sprinxu, kteří obchodníkům zajistí kompletní implementaci jejich nového e-shopu na platformě Shopify. Zároveň může Sprinx vyvinout i další doplňky k Shopify dle konkrétních potřeb obchodníka a zajistit integraci s podnikovými systémy. 

Díky kombinaci služeb a zkušeností Sprinxu s přední globální e-commerce platformou Shopify mohou obchodníci získat velmi kvalitní řešení e-shopu s nízkými náklady na implementaci i následný provoz, stejně jako možností budoucího rozvoje.