Případová studie slovenského e-shopu iKlas.sk

Nový slovenský e-shop s potravinami iKlas.sk, který se své podnikání rozhodl odstartovat v Košickém kraji, kde má historicky silné zázemí, dostal do vínku nejmodernější design nákupního procesu, a hlavně celou řadu funkcí, díky nimž je perfektně připraven na slovenský trh. Poučili jsme se ze slepých uliček v Česku i na Slovensku, převzali z nich to dobré a přidali řadu vlastních vylepšení. To vše na platformě Kentico.

INTEGROVANÁ BRAND BANKA ŠETŘÍ ADMINISTRATIVU
Každý prodejce potravin je dnes povinen poskytovat kompletní informace o každém produktu. Systém iKlas.sk je integrován s brand bankou, která automaticky doplňuje na web fotografie produktů, výživové hodnoty či alergeny a šetří tak čas i administrativu na straně provozovatele.

RESPONZIVNÍ APLIKACE PRO LOGISTIKU POMÁHÁ KOMPLETOVAT NÁKUPY
Manažer e-commerce či call centra má vždy perfektní přehled o stavu každé objednávky a může sledovat, v jaké fázi se nachází. Pickeři potvrzují do tabletu položky, aby se následně zkompletované a zkontrolované nákupy odeslaly v integrované formě do pokladny. Systém zpřesňuje ceny váženého zboží. Je napojen také na vlastní masnu.

RYCHLEJŠÍ DORUČENÍ A ZVÝŠENÁ KONKURENCESCHOPNOST
Zákazníkovi stačí do systému navolit adresu, aby automaticky přičlenil spádovou oblast a příslušný sklad. To samozřejmě výrazně urychluje doručení. E-shop tak navíc může cenově soupeřit na úrovni lokalit: například když v určité lokalitě v konkrétní prodejně zlevní konkurence, umožní systém reagovat pouze v rámci této oblasti. Konkrétní prodejna tak zůstává ve své lokalitě mnohem konkurenceschopnější. Ceny na webu se ukazují podle toho, z jaké prodejny bude zboží expedováno. Systém je tedy perfektně připraven na expanzi v dalších regionech s různými cenovými hladinami.

SEZNAMY OBLÍBENÉHO ZBOŽÍ ZRYCHLUJÍ NÁKUP
E-shop umožňuje sestavit seznam oblíbených produktů. Takto označené produkty lze kdykoli automaticky přidat do nákupu bez nutnosti proklikávat web. Stejně tak lze jedním klikem znovu objednat již proběhlý nákup či si vytvořit celé nákupní seznamy. Zákazník si může otevřít např. seznam Víkendový nákup s pravidelně nakupovanými produkty, které pouze doplní o oblíbené položky. Rozsáhlý víkendový nákup pak nemusí trvat déle než 5 minut.

ŘADA INTEGRACÍ NA DALŠÍ SYSTÉMY
Jestliže například picker při pickování zjistí, že některé položky chybějí, dostává o tom zprávu operátorka call centra. Ta obratem volá zákazníkovi a domlouvá možnosti náhrady zboží. Systém je dále integrován na SMS bránu, telefonní ústřednu, platební bránu či logistiku Rinkai. Kromě samotného vývoje webu a jeho integrací jsme se podíleli i na tvorbě UX/ UI, včetně aplikace pro pickery, a staráme se o provoz webu na vlastních serverech.

Co dodat závěrem? Když firma přišla se zadáním na tuto službu, setkávala se s jistou skepsí a pesimistickými prognózami, že podobná služba na východním Slovensku nemá šanci zaujmout. Firma však vkročila do raketově se rozvíjejícího segmentu on-line prodeje potravin a k tomu si zvolila partnera, který má dostatek zkušeností a znalostí, aby dokázal její vize převést v praxi.

A výsledek?

Spokojený klient s úspěšným projektem, který je připraven na další významnou expanzi.

Společnost Klas byla založena v roce 1996 zakoupením tehdy největších potravin v Košicích. Síť s potravinami se postupně rozrůstala – dnes má 10 poboček v Košicích s rozlohou od 500 do 1000 m2, vlastní masokombináty i farmu a celkem zaměstnává 400 lidí. V roce 2014 došlo k rebrandingu celé sítě prodejen, která nyní nese sjednocující název Klas.
www.iklas.sk Webové řešení klienta bylo vytvořena na all-in-one platformě Kentico, obsahující CMS, e-commerce a pokročilý on-line marketing. Vaši IT specialiské se nesetkají s frustracemi plynoucími z nutnosti zabývat se nesourodými systémy. Vaši marketéři naopak ocení jednoduchost správy obsahu, díky které zvládnou webové stránky spravovat i bez pomoci IT oddělení.