Od návrhu řešení k měření výsledku za pár týdnů

Společnost BIOCHEM CLINTECH s.r.o. se zabývá optimalizací  čistících procesů s důrazem na účinnost a bezpečnost a odbourávání těkavých látek VOC na českém trhu. Od počátku roku 2017 využívá firma informační systém Salesforce, implementovaný společností Sprinx Consulting. Na spokojenost s dodaným řešením jsme se zeptali Tadeáše Míčka, sales managera společnosti.

Co vás vedlo k tomu, že jste začali aktivně hledat systém na podporu obchodníků?


Především jsme se potýkali s problémy při sdílení informací. Navíc jsme měli data uložena na různých místech, od informačního systému K2 až po denní hlášení v excelových tabulkách, bez jejich vzájemného provázání.

Proč jste se v záplavě různých řešení rozhodli právě pro Salesforce?


Měli jsme výhodu v tom, že řešení Salesforce již používají některé naše pobočky. Líbila se nám možnost začít systém Salesforce používat ihned po implementaci, bez zdlouhavého ladění, a také že jde o cloudové řešení, pracující s živými daty.

Jaká konkrétní očekávání jste měli v rámci implementace v české pobočce?


Potřebovali jsme zejména propojit databáze českých a slovenských firem a také zajistit kvalitní data pro naše Call Centrum. Dále jsme chtěli automatizovat některé rutinní procesy, například denní výkazy činností a nastavit efektivní sdílení dat.

Jak vnímáte implementaci Salesforce z pozice zákazníka?


Překvapila nás rychlost implementace a také možnost napojit řešení na různé zdroje dat, platformy a informační systémy. Oceňujeme, že se našemu implementačnímu partnerovi podařilo vždy najít řešení našich požadavků. 

Kdy jste mohli měřit první výsledky?


Od první schůzky s implementátorem jsme mohli začít v systému pracovat již za 10 týdnů, z toho samotná implementace trvala jen 6 týdnů. Obchodníkům okamžitě odpadla večerní činnost spojená s reportováním aktivit.

Pomohlo vám používání Salesforce objevit nové možnosti a rozvinout váš byznys?


Management má nyní kdykoli k dispozici všechna data potřebná pro rozhodování a obchodní tým si nemusí předávat informace zbytečným telefonováním. Protože se nám podařilo masivně navýšit počet Leadů, museli jsme rozšířit náš obchodní tým.

Jak přijali nový systém uživatelé?


Zpočátku sice měli obavy z něčeho nového, ale když poznali výhody v podobě automatizace a odstranění ručního reportingu, začali přicházet s vlastními nápady na další vylepšení. V kombinaci s dalšími změnami v obchodním procesu získali naši obchodníci více času, protože mohou pracovat rychleji a efektivněji.

Jaké máte plány do budoucna?


Rádi bychom do Salesforce zapojili i další spřízněné společnosti (partnerské nebo jaké? ) pro možnost předávání informací a Cross Selling. Plánujeme také zavedení nástrojů na detailnější datovou analýzu.