S rostoucím očekáváním zákazníků, a naopak s nedostatkem kapacit, jsou týmy bez efektivního a intuitivního systému pro řízení servisu přehlcené požadavky. Typickým důsledkem je zpoždění nebo snížení kvality poskytovaných služeb. Digitalizace ale zcela zásadně změnila poskytování servisních služeb v terénu. Umožňuje efektivní práci s daty, poskytuje přístup k informacím v reálném čase a ve výsledku především zrychluje řešení zákaznických požadavků.
Narůstající množství požadavků zákazníků, nutnost vyhovět klientům se specifickými smlouvami nebo řešení krizových situací je pro většinu dispečerů, techniků i řídících pracovníků servisních firem na denním pořádku.
Přetíženi nejsou jen dispečeři, kteří se starají o hladký průběh realizace, komunikují se zákazníky nebo snad ještě převádějí papírové dokumenty do účetního systému, ale i technici v terénu, kteří se musejí postarat také o dokumentaci servisních zásahů vyplněním papírových formulářů a často také reagují na náhlé změny v denním plánu práce.
V takovém prostředí nutně dochází k problémům vyžadujícím neustálou komunikaci, která trpí nemožností rychlého přístupu k aktuálním informacím o zakázkách i zahlcením papírovou administrativou. Tradiční metody (například papírové dokumenty nebo nespecializované nástroje jako Microsoft Excel či Tabulky Google) mohou možná stačit při menším objemu zakázek. S větším množstvím zákazníků a při organizování více servisních týmů v terénu je už ale velmi obtížné předcházet chybám.
Práci servisních týmů podstatně zjednodušuje digitalizace servisu s pomocí specializovaných aplikací. Díky těmto specializovaným nástrojům mohou dispečeři efektivněji plánovat kapacity, komunikovat se zákazníky i předávat přesné informace pracovníkům v terénu. Navíc má každý člen týmu v reálném čase přístup ke všem potřebným informacím, včetně kompletní historie servisních zásahů.
Servisní týmy pracují s velkým množstvím informací o klientech i servisních zakázkách a s rozsáhlou dokumentací k jednotlivým zařízením. Moderní aplikace pomáhají tyto informace spravovat v jednoduché a přístupné formě, kde je možné snadno vyhledávat a zjistit souvislosti.
Mezi hlavní aplikace, které pomáhají servisním týmům se zvyšováním efektivity, patří CRM systémy, FSM aplikace (aplikace pro řízení servisu v terénu) a fakturační nebo účetní programy. Tyto tři aplikace tvoří celistvý systém, který drží pohromadě všechna data a informace pro potřeby servisních zásahů.
Jádrem takového systému je FSM aplikace, jako je naše Fiewo, která obsahuje a zobrazuje všechny informace potřebné pro realizaci servisních zakázek. FSM aplikace může zároveň předávat podklady pro fakturaci a tím odstranit zbytečné přepisování servisních protokolů do účetního programu.
Díky FSM aplikaci tak není potřeba, aby servisní tým pracoval s více než jednou aplikací. Dispečeři mají vždy přehled o průběhu servisních zakázek a mohou efektivně plánovat a organizovat práci v terénu. A technici získají přistup ke všem informacím o zařízeních i o naplánovaných servisních zásazích.
Servisní aplikace (FSM aplikace) nebo jiné moderní systémy pomáhají firmám zvyšovat efektivitu. Díky těmto nástrojům mohou lépe a rychleji reagovat na změny, které nastanou například z důvodu krizové situace nebo při potřebě rychle reagovat na nově nahlášené servisní zásahy od klientů se specifickými smlouvami.
Servisní týmy mají díky těmto nástrojům v reálném čase přístup ke všem informacím – na jednom místě a on-line. Ať už jde o historii servisních zásahů u konkrétního klienta a na konkrétním zařízení, nebo informace o průběhu zakázek a jednoduché plánování, vše je k dispozici v nástroji, do kterého mají členové týmu přístup odkudkoliv a kdykoliv.
Moderní FSM systémy navíc pomáhají s celkovou organizací servisních zakázek od prvního kontaktu a komunikace se zákazníkem, až po předání servisní zakázky a plánování pravidelného servisu. Pomocí postupné digitalizace za využití těchto systémů (CRM, FSM a fakturační nebo účetní programy) získá servisní tým i celá firma centrální zdroj informací, který zároveň usnadňuje komunikaci mezi dispečery, techniky a zákazníky. Výsledkem je efektivnější práce, menší administrativní zátěž a méně papírování.
Díky moderním aplikacím a systémům jsou servisní týmy lépe připraveny na rostoucí nároky zákazníků, větší zákaznickou základnu i přibývající zákaznické požadavky. Zároveň tyto aplikace pomáhají pracovníkům v terénu i dispečerům rychle a efektivně organizovat, vyřizovat a realizovat požadavky zákazníků.
Chcete také digitalizovat vaše servisní služby a zbavit se zmatku při plánování a otravného přepisování protokolů? Vyzkoušejte si zdarma naši aplikaci Fiewo a posuňte vaše služby do digitálního věku.