Lepší cloud pro ESET

Produkty původem slovenské společnosti ESET chrání před kybernetickými útoky více než 110 milionů uživatelů po celém světě. Rychlý růst společnosti znamenal nutnost vytvoření mnoha lokálních e-commerce řešení napříč kontinenty, která jsou nyní společností Sprinx Systems postupně integrována do jediného e-storu, vyvinutého a provozovaného na cloudové platformě Microsoft Azure. Na spokojenost s novým řešením od Sprinxu jsme se zeptali Juraje Kojdy, který ve společnosti ESET působí jako Head of Global Digital Development.

Proč jste se rozhodli v rámci celé společnosti přejít na nové, cloudové e-commerce řešení?

Společně se Sprinx Systems, naším IT partnerem, jsme řešili, jak rychleji zavádět nové funkce našich e-storů, provozovaných po celém světě. Jsme světovým v oblasti kyberbezpečnosti, takže pro nás bylo samozřejmě extrémně důležité, aby naše nové prostředí pracovalo transparentně a zcela bezpečně. Zároveň jsme věděli, že našim globálním potřebám bude nejlépe vyhovovat řešení postavené v cloudu, protože provoz vlastní infrastruktury je finančně velmi náročný.

Jaké přínosy má pro vás provoz e-commerce řešení v Microsoft Azure?

Náš nový e-store běží v tzv. bezserverovém prostředí s prakticky neomezenou škálovatelností a maximální dostupností. Již během pilotního projektu jsme zaznamenali o 30 procent rychlejší načítání e-storu a dokonce o 50 procent nižší provozní náklady. Brzy proto do Microsoft Azure konsolidujeme všech našich téměř 100 e-storů do jediné, globální e-commerce platformy, abychom mohli poskytnout lepší zážitek z nákupu našim zákazníkům po celém světě.

Jak hodnotíte spolupráci Sprinx Systems?

Sprinx Systems jsme si zvolili jako lokálního partnera pro pilotní projekt nové e-commerce platformy pro naše české zákazníky. Dosažené výsledky ukazují, že šlo o správné rozhodnutí a do nové platformy budou postupně integrovány všechny naše další e-story.

Jaký plánujete další rozvoj vašeho e-commerce řešení?

Zkoumáme další možnosti platformy Microsoft Azure, především v oblasti umělé inteligence a strojového učení.