Integrace CRM s objednávkovým systémem

Nadnárodní společnost Teva Pharmaceutical Industries je největším světovým výrobcem generických léčiv, jehož tržby v roce 2017 přesáhly 22 miliard dolarů. Firma se rozhodla implementovat jednotný CRM systém Veeva CRM, který nahradí řešení používaná v jednotlivých zemích. Součástí systému Veeva CRM je rovněž modul objednávek, umožňující zadávat do CRM systému transferové objednávky, které jsou elektronicky přenášené k distribučním společnostem. Systém Veeva CRM ale neobsahuje rozhraní, které by zajišťovalo samotnou komunikaci s distributory.

Objednávky v reálném čase

Ve výběrovém řízení si společnost Teva Pharmaceutical Industries zvolila Sprinx Systems jako dodavatele integrace systému Veeva CRM se systémy distributorů léků. Rozhodující byly zejména zkušenosti Sprinxu s vývojem a provozem vlastních CRM systémů, stejně jako se systémy transferových objednávek, služeb na správu údajů o prodejích i administrací systému Veeva CRM.

Hlavní cíle projektu byly následující:

  • Umožnit odesílat ze systému Veeva CRM objednávky v reálném čase.
  • Zobrazovat v systému aktuální informace o stavu odeslaných objednávek.
  • Zobrazovat ve Veeva CRM informace o skladových zásobách produktů společnosti u jednotlivých distributorů.
  • Umožnit práci se slevovými systémy.

Velkou výzvou bylo rovněž nastavení procesů a vývoj programů na párování odběratelů (lékáren a výdejen zdravotnických pomůcek) a produktů v systému Veeva CRM s číselníky jednotlivých distributorů.

Nasazení Sprinx PharmDeal
Po několikaměsíčním vývoji a testování, na kterém se podílel specialisté z ČR, SR, Izraele, USA a ze Španělska, bylo nasazeno řešení postavené na systému Sprinx PharmDeal, propojeném s Veeva CRM prostřednictvím webových služeb a middlewaru americké společnosti Tibco. Díky kvalitnímu designu i realizaci řešení byly splněny všechny požadavky zadání a zároveň nebylo nutné provádět žádné dodatečné změny či opravy.