Dita P.: Sprinx mi pomáhá prodávat kuchařky i porcelán přes internet

Dita P. je široké veřejnosti známá hlavně jako kulinářka, moderátorka a spisovatelka. Méně lidí ví, že je též úspěšnou on-line podnikatelkou – sama totiž provozuje e-shop s vlastními kuchařkami, ale také s porcelánem. Na jejím úspěchu v internetovém podnikání má lví podíl Sprinx, který Ditě připravil komplexní e-commerce strategii, ale pomáhá jí například i s účetnictvím a logistikou.

Jaký problém jste řešila?
Jednoduchý a složitý zároveň. Chtěla jsem se zbavit základní starosti o svůj e-shop. Tedy aby fungoval, aby se rozvíjel, aby zasáhl nejen Česko, ale i další trhy. Začíná se to dařit, na mně nyní zůstává jen pohled shora, a pak schůzky s lidmi ze Sprinxu. Někdy to skřípe – já přece jen zdůrazňuji víc estetiku a osobní vztah s našimi klienty, zatímco doers ze Sprinxu jsou praktici. Když se nám podaří naše zdánlivě protichůdné pohledy propojit, jásám, protože pak lze předpokládat úspěch.

Proč jste si vybrala Sprinx a jak jste se k němu dostala?
Začátek byl rodinný a na to já dám. Manžel mojí mámy pracuje ve Sprinxu, takže jsem firmu už předem trochu znala. Věděla jsem, že je to velká a zavedená firma, která dokáže zajistit i to, co sami nemají ve svém portfoliu. Starají se o sklad, objednávají porcelán přímo v Thunu tak, aby dohodnuté množství bylo vždy k dispozici, vedou účetnictví, analyzují dopad reklamy na prodej, starají se o web.

Jak probíhá spolupráce?
Považuji za zázrak, že mě snesou. Mám miliardu nápadů, které na Sprinx chrlím a které chci mít hotové hned teď. Taky mám ráda poslední slovo, jenže to má rád i pan ředitel Čáp. A to si dovedete představit, když se proti sobě postaví dva Býci…, jenže nemůžou vyhrát oba, dohodnout se musíme a taky dohodneme. Sprinx rozumí financím, pomohl mi třeba s tvorbou cen. Komplexní servis Sprinxu není levný, ale já taky ne. Už dávno jsem se odnaučila kupovat levné věci.

Máte nějakou zajímavou historku se Sprinxem?
Například jsem přišla poprvé do Sprinxu a všichni měli na nohách bačkory nebo korkáče. Rozhlížela jsem se, kde mají aspoň návleky pro mě. Tradiční bačkůrkovou kulturu ajťáků jsem neznala.

Bylo pro vás těžké zvyknout si na IT svět? Přece jen od toho kuchařského je velmi vzdálený…
To se možná jen zdá, v obou světech jde o skládání ingrediencí do celku, který by měl být úžasný. Líbit se, potěšit, nasytit, chutnat. Zkrátka, my perfekcionisté si rozumíme, ať jsme z jakýchkoli oborů. A ve Sprinxu pracují pouze perfekcionisté.

Co plánujete s e-shopem do budoucnosti?
Do budoucnosti? Ale já chci hned teď vyrazit se svým porcelánem do světa! Sprinx už na to můj e-shop dokonale připravil – stačí to odkliknout!
www.ditap.cz

Webové řešení klienta bylo vytvořena na all-in-one platformě Kentico, obsahující CMS, e-commerce a pokročilý on-line marketing. Vaši IT specialiské se nesetkají s frustracemi plynoucími z nutnosti zabývat se nesourodými systémy. Vaši marketéři naopak ocení jednoduchost správy obsahu, díky které zvládnou webové stránky spravovat i bez pomoci IT oddělení.