Chcete odolnější aplikace? Pošlete je do cloudu

Při úvahách o přenosu podnikových aplikací do cloudu se často řeší především náklady a bezpečnost dat.
To ale nejsou všechna hlediska, která je dobré při přechodu do cloudu zvážit.

Neméně důležitá je také celková odolnost cloudových aplikací – nejen proti výpadkům hardwaru, ale především proti stále častějším kybernetickým útokům. Že jde o velmi aktuální problém můžeme posoudit třeba i podle toho, že na cloudovou platformu Azure probíhá téměř 2 000 DDoS útoků denně.

Aby bylo vůbec možné odolávat aktuálním typům útoků, je nutné nasadit velmi pokročilé bezpečnostní technologie na analýzu datových toků, kontrolu aplikací, detekci malwaru, prevenci napadení a mnoho dalších. Poskytovatelé cloudových služeb se také neobejdou bez řešení na sběr, korelaci a analýzu logů datového provozu a nezbytné jsou také pravidelné penetrační testy a technické audity kybernetické bezpečnosti cloudové infrastruktury. 

Který cloud vybrat?
Mít aplikace pod ochrannými křídly extrémně robustní cloudové platformy, jako je Microsoft Azure, samozřejmě něco stojí. Ale pokud potřebujete, aby vaše aplikace skutečně běžely za (téměř) jakýchkoli okolností, jsou tyto náklady ospravedlnitelné. Z našich klientů se touto cestou vydala například společnost ESET, globální dodavatel bezpečnostních produktů, pro kterou jsme na Azure postavili unikátní e-commerce řešení.

Velmi vysokou úroveň zabezpečení a dostupnosti poskytují podnikovým aplikacím i lokální cloudové služby, které se soustředí na robustní zabezpečení své platformy. S lokálním poskytovatelem cloudových služeb je také možné řešit individuální konfigurace a přizpůsobení služeb konkrétním potřebám zákazníka. Takovou službou je i náš AppOn.cloud, provozovaný v našem vlastním datovém centru.

Rozhodnutí o volbě cloudové platformy závisí na řadě okolností a určitě by nemělo vycházet jen z ceny za potřebnou kapacitu a úroveň podpory. Sprinx nasazuje řadu projektů na Microsoft Azure, stejně jako na naší vlastní platformě AppOn.cloud. V minulosti jsme navíc provedli i několik migrací z Azure na AppOn.cloud či opačně – vždy podle aktuálních potřeb zákazníka. Takže pokud váháte, přijďte se k nám poradit.