Budoucnost je v evoluci zákaznických řešení

Digitální transformace je jedno z hlavních témat, které rezonuje světem elektronického obchodu již několik let. Její nedílnou součástí jsou i nutné změny ve využívání technologií a přístupu k samotnému podnikání. Z naší komunikace již víte, že i ve Sprinxu bereme toto téma velmi vážně a pravidelně se v našich článcích věnujeme mnoha aspektům digitální transformace – od personalizace a multikanálového prodeje, přes celosvětové trendy v e-commerce až po nutné technologické změny. Naši zákazníci si uvědomují, že tyto změny musí přijmout jako základ jejich další online strategie. To vyžaduje schopnost rychle testovat nové přístupy a technologie a vyhodnocovat jejich přínosnost pro konkrétní segment podnikání.

Pravidelně sledovat a orientovat se ve všech novinkách a možnostech je nejen časově náročné, ale mnohdy se může zdát, že jedinou možnou cestou, jak udržet krok s online trendy, je úplné nahrazení stávajícího řešení. To je ale cesta revoluce – nákladná, riskantní a nejistá. Naši zákazníci se nás často ptají, jaký postup navrhujeme a jaký je podle nás ten správný způsob, jak si „nenechat ujet vlak“.

Ve Sprinxu spíše než v revoluci věříme v evoluci, tedy aby zákaznické řešení mohlo růst spolu s růstem zákazníkova podnikání. A to při zohlednění moderních trendů, robustnosti i rychlosti a s důrazem na možnost co nejméně komplikovaného rozšíření a přizpůsobení. Evoluce stávajícího řešení je pro zákazníka nejméně riskantní cestou, ať už z ekonomického hlediska, nebo z hlediska rychlosti zapracování změn bez zbytečné chybovosti. Netřeba dodávat, že pro online prodejce může být jakýkoliv delší čas nedostupnosti jejich e-shopu likvidační.

Budoucnost e-commerce řešení vidíme v technologiích jako je React, který vyvinula společnost Facebook pro rychlé a efektivní vytváření moderních webových aplikací s menším objemem nutného kódování. Místo toho, aby vývojář pracoval na celé webové aplikaci, může využít předpřipravených komponent, které dle požadavků skládá do funkčního celku. A v budoucnu může jednotlivé komponenty libovolně zaměňovat. Takový přístup je levnější, rychlejší a méně invazivní. I proto se React těší nejen naší, ale i celosvětové popularitě.   

Nejen o digitální transformaci, personalizaci a dalších trendech si můžete přečíst v magazínu The Doers a na našem blogu sprinx.com/Blog/Vse.