Aplikace pro Metrostav & odložené platby

Jednou instalovat a dál se už nestarat – klíčová aplikace pro Metrostav běžela přes 15 let

Svět IT jde dopředu neuvěřitelnou rychlostí, a tak se může zdát jako nemožné, že by firma velikosti Metrostavu, který realizuje rozsáhlé stavební projekty v 15 zemích Evropy, používala na evidenci dodavatelů a výběrových řízení více než 15 let stejnou aplikaci. Teprve výrazně rostoucí nároky na objem zpracovávaných dat a počet uživatelů, společně s požadavkem na možnost mobility a modernizaci uživatelského rozhraní, si vyžádaly kompletní přepracování aplikace se zcela novou architekturou.

Novou aplikaci na evidenci dodavatelů a výběrových řízení dodal Metrostavu opět Sprinx. Jen samotná příprava zadání přitom zabrala Metrostavu s přestávkami necelé dva roky. Poté následoval náročný vývoj nové aplikace ve Sprinxu, testování a nasazení do ostrého provozu. A výsledek?
Všichni uživatelé si rychle zvykli na výrazně lepší odezvu nové aplikace, oceňují a při své práci používají nové funkčnosti, stejně jako intuitivnější uživatelské rozhraní a zjednodušené pracovní postupy.

Jaké je tajemství vývoje aplikací, které není potřeba dlouhé roky měnit? Už za první aplikací pro Metrostav stála velmi důkladná analýza a pečlivě vytvořené zadání. Se stejnou pečlivostí přistoupil Metrostav i Sprinx také k vývoji současné aplikace na evidenci subdodavatelů a výběrových řízení a výsledkem je řešení, které bude stavebnímu gigantu sloužit mnoho dalších let.

Odložené platby jako trend e-commerce pro rok 2021

Přestože česká e-commerce scéna patří mezi nejrozvinutější v Evropě, odložené platby zatím u českých zákazníků nezaznamenaly velký ohlas. Můžeme ale očekávat, že se tato situace v roce 2021 změní, jistě i kvůli nevyhnutelnému přibrzdění celé ekonomiky. Jednoprocentní zastoupení odložených plateb v českém e-commerce je tak nízké zejména proto, že typický český online zákazník zůstává konzervativní, pokud jde o online platební metody. Evropským premiantem je Švédsko, kde odložená platba představuje aktuálně nejvíce používanou metodu platby za online nákupy.

Progresivní obchodníci by se měli na odložené platby začít připravovat co nejdříve – včetně výběru poskytovatele této finanční služby a ideálně „bezešvého“ zapojení do současné prodejní infrastruktury a integrace s ostatními platebními metodami e-shopu.

Spojte se s námi, abychom vám pomohli integrovat odloženou platbu do vašeho e-shopu, a třeba i společně zjistili, jak váš online byznys připravit také na další trendy v e-commerce a požadavky stále náročnějších zákazníků.