5 důvodů, proč potřebujete servisní aplikaci

Taky vám servisní technici jednou týdně, nebo snad každý den, přinesou štos pomačkaných protokolů ze zásahů u zákazníků?

Při jednání s našimi klienty nás samotné překvapuje, kolik z nich sice využívá různé pokročilé obchodní systémy, CRM, ERP nebo logistická řešení, ale přitom stále posílá ke svým zákazníkům servisní techniky s tužkou a papírovým formulářem. Co následuje pak? No samozřejmě ruční přepisování stohů papírů s údaji o zákazníkovi, použitých náhradních dílech a času opravy. Je to i váš případ? A proč byste měli celý proces digitalizovat pomocí naší servisní aplikace?

  • Zbavte se přepisování

Zatímco servisnímu technikovi asi nezáleží na tom, jestli vyplňuje protokol na papíře, nebo na displeji tabletu, pro pracovníka, který má ručně psané formuláře přepisovat do počítače, už je to rozdíl opravdu zásadní. Přepisování stojí spoustu času a nevyhnutelně při něm dochází k chybám. V době snadno dostupných webových aplikací je naprosto zbytečné.

  • Fakturujte rychleji

Jakýkoli „papírový“ proces je prostě pomalejší než digitální. Pokud technik vyplní potřebné údaje o zakázce přímo u zákazníka do servisní aplikace, může být faktura vystavena prakticky obratem a hned odeslána e-mailem. Zakázka tak bude vyfakturovaná a zaplacená o několik dní – a možná i týdnů – dříve.

  • Udržujte si přehled

Díky digitalizaci si můžete na jediném místě udržovat kompletní přehled o komunikaci se zákazníkem, dodaných produktech, poskytnutých službách, reklamacích i servisu – včetně objednávek, faktur nebo fotodokumentace. Ihned zjistíte, zdali má zákazník řádně uhrazené faktury nebo jestli se nějaké závady nevyskytují nepřiměřeně často.

  • Zlepšete plánování

Zbavit se papírových formulářů servisních protokolů samozřejmě znamená konec i pro plánování výjezdů v papírovém kalendáři. Servisní aplikace od Sprinxu je připravena nejen na plánování výjezdů servisních techniků k zákazníkům a optimalizaci jejich tras, ale také na plánování pravidelné údržby dodaných zařízení.

  • Využijte digitalizaci naplno

Servisní aplikace od Sprinxu otevírá možnosti dalších propojení v rámci kompletní digitalizace procesů při poskytování služeb servisu i pravidelné údržby. Digitální evidenci náhradních dílů a spotřebního materiálu, použitého na zakázkách, lze například propojit se skladovým systémem firmy a také k objednávkami pro dodavatele. Stejně tak je třeba možné kontrolovat potřebné vybavení aut servisních techniků, aby se nestalo, že pojedou k zákazníkovi zbytečně.

Na optimalizaci procesů našich zákazníků se ve Sprinx Consulting soustředíme dlouhodobě – abychom jim šetřili čas a peníze. A nejlepším řešením optimalizace jakéhokoli procesu je téměř vždy jeho digitalizace – což platí i pro zpracování podkladů k výjezdům servisních techniků k zákazníkům.

Naše webová aplikace pro servisní techniky běží v každém smartphonu, tabletu a samozřejmě i v počítačích. Při výjezdu technik do aplikace zaznamená servisní úkony, použité součástky i spotřebovaný materiál a v případě potřeby pořídí i fotodokumentaci. Veškerá data se pak automaticky posunou k dalšímu zpracování – k vystavení faktury a archivování zakázky.

Jedním z prvních uživatelů naší servisní aplikace je společnost MARCCRAB GASTRO, dodavatel kompletního vybavení do gastronomických provozů. MARCCRAB GASTRO využívá naši aplikaci při instalaci nových zařízení u svých klientů, stejně jako při jejich následném servisu.

Chtěli byste si i vy usnadnit práci, zrychlit fakturaci a optimalizovat vaše procesy? Obraťte se na nás a my vám rádi možnosti naší servisní aplikace představíme.